Premiera książki „Wspaniały XVI Karmapa”

LukaszStudia

Z okazji 40 rocznicy parinirvany XVI Karmapy Instytut Marpy zaprasza na premierę polskiego wydania książki “Wspaniały XVI Karmapa” w przekładzie Jana Gęgało. 

“Wspaniały XVI Karmapa. Niesamowite spotkania z Buddą Czarnej Korony” jest zbiorem wspomnień o  głowie szkoły Karma Kagyu XVI Karmapie Rangdziungu Rigpe Dordże, który 5 listopada 1981 r. odszedł w parinirvanę. Premiera książki zbiega się z 40 rocznicą tego wydarzenia. 

Uroczystości związane z rocznicą parinirvany organizuje Karmapa Center 16. My zaś zapraszamy do Karma Dechen Choling w Warszawie na premierę książki Normy Levine “Wspaniały XVI Karmapa” w przekładzie Jana Gęgało.

“Wspaniały XVI Karmapa” przedstawia historie zachodnich uczniów i wybitnych inkarnowanych lamów, którzy mieli kontakt z Karmapą zarówno w Indiach jak i na Zachodzie. Norma Levine starała się odpowiedzieć na pytanie, kim był Dzierżawca Czarnej Korony i jaki wpływ wywarł na ludzi, którzy się z nim zetknęli. W tym celu Levine podróżowała do Tybetu, Indii, Europy i Ameryki Północnej, aby zebrać ich historie. Każda opowieść to duchowa przygoda – żywa, autentyczna, czasem szokująca ale zawsze inspirująca.

Książka daje unikatowy i intymny wgląd w życie XVI Karmapy, którego śmiech – niczym ryk lwa – słychać było na ulicach, który był w stanie nauczać wszędzie i każdej porze, za którym – gdziekolwiek się udawał – podążała świta jego ukochanych ptaków.

Premiera książki odbędzie się 7 listopada 2021 r. w Warszawskim Ośrodku Buddyjskim KDC a także online. Liczba miejsc w ośrodku jest ograniczona z powodu pandemii i obowiązuje rejestracja pod adresem lukasz@marpa.pl.

Program spotkania:

14:00 – Tomasz Szczygielski i Jim Scott – powitanie gości,

14:10 – Dziangciub Zangmo – wspomnienia o XVI Karmapie,

14:30 – Jim Scott – wspomnienia o XVI Karmapie,

14:50 – Norma Levine – jak powstawała książka,

15:10 – Jan Gęgało – o przekładzie książki,

15:30 – wspólna praktyka – Jim Scott. 

Ebook książki “Wspaniały XVI Karmapa” można pobrać na stronie dharmaebooks.org.