Zacznij medytować w KDC. W każdy wtorek medytacja uspokojenia umysłu

LukaszPraktyka

Zapraszamy na medytację uspokojenia umysłu w Warszawskim Ośrodku Buddyjskim KDC. Sesje w każdy wtorek o godz. 18.30. 

Regularnie otrzymujemy wiadomości z pytaniem, jak zacząć medytować. Dlatego postanowiliśmy zorganizować cotygodniowe medytacje dla początkujących i nie tylko.

W każdy wtorek w KDC będziemy praktykować medytację uspokojenia umysłu, zwaną w sanskrycie siamathą. To podstawowa technika medytacyjna we wszystkich tradycjach buddyjskich i najlepsza metoda dla osób, które stawiają pierwsze kroki w medytacji. Solidne opanowanie siamathy umożliwia przejście do bardziej zaawansowanych technik.

Dlaczego warto medytować

Bo dzięki medytacji można uspokoić umysł, który nieustannie goni za myślami, uczuciami i wrażeniami zmysłowymi.

Sama metoda jest prosta. Praktykujący uczą się utrzymywać uwagę np. na oddechu, kropce na ścianie albo dźwięku. Tak umysł stopniowo staje się wyciszony, spokojny ale również niezwykle przytomny.

Lama Tenzin  

Praktykę poprowadzi Lama Tenzin z Centrum Buddyjskiego Benchen Karma Kamtzang w Grabniku. Jest mnichem buddyjskim, który otrzymał ślubowania od Tengi Rinpocze. Ma za sobą tradycyjne trzyletnie odosobnienie od opieką Sangye Nyenpy Rinpoche, Sangtera Rinpoche i pod kierunkiem Lamy Rinczena. Praktykę buddyjską pogłębiał również w klasztorze Benchen w Nepalu. Na co dzień opiekuje się świątynią w Grabniku i pomaga w działalności tamtejszego centrum. 

Sesje medytacyjne potrwają godzinę. Spotkania są otwarte dla każdego. Spotykamy się przy ul.  Jana Nowaka Jeziorańskiego 49/U12 w Warszawie. Zapraszamy.