Buddyzm dla niebuddystów

LukaszPraktyka

W ramach cyklu “Buddyzm dla niebuddystów” zapraszamy na roczny filozofii buddyjskiej i medytacji uważności.

Aktualizacja: Zakończyliśmy rejestrację uczestników kursu. Kolejną grupę planujemy w sierpniu.

To propozycja dla osób interesujących się buddyzmem, chcących poznać medytację albo rozwinąć dotychczasową praktykę.

Zaplanowany na cały 2021 r. kurs będzie okazją do poznania podstawowych założeń buddyzmu a także do sprawdzenia ich w praktyce – poprzez kluczową praktykę uważności ciała i umysłu, opisaną przez Buddę w Sutrze Satipatthana.

Kurs odbywać się będzie w formie cotygodniowych spotkań – w styczniu i lutym spotykamy się w niedzielę o godz. 19. W programie wykłady na temat buddyzmu, sesje medytacji i dyskusje. Z powodu pandemii zajęcia na razie odbywać się będą wyłącznie online.

Kurs poprowadzi dr Tomasz Szczygielski. Praktykuje buddyzm od przeszło 30 lat, głównie pod kierunkiem wybitnego mistrza medytacji Khenpo Tsultrima Gyamtso Rinpoczego. Kształci się również na instruktora Nitharta Institute – szkoły wyższych studiów buddyjskich w USA.

Okazjonalnie nasze spotkania poprowadzi również wysoko wykwalifikowany nauczyciel buddyjski – Acharya Lama Kelzang Wangdi z Bhutanu. Przez wiele lat był nauczycielem Instytutu Wyższych Studiów Buddyjskich w klasztorze w Rumtek w Indiach. Od kilku lat mieszka on w Niemczech, gdzie prowadzi Kamalashila Institute.

W kursie mogą wziąć udział wszyscy bez względu na swoją orientację duchową. Zajęcia są bezpłatne, chociaż prosimy uczestników o dobrowolną darowiznę na pokrycie kosztów utrzymania KDC w trudnym czasie pandemii. Sugerowana kwota to 100 zł miesięcznie. Osoby, których nie stać na taki wydatek, mogą wpłacić mniej.

Więcej informacji: Aleksandra Pałczyńska, e-mail: ola@marpa.pl